Wróci połączenie tramwajowe pomiędzy Łodzią a Zgierzem

W 2018 roku po raz ostatni poruszały się tramwaje na trasie między Łodzią a Zgierzem. Wszystko z powodu fatalnego stanu technicznego torów. Teraz po blisko 4 latach przerwy i generalnym remoncie, pasażerowie będą mogli ponownie cieszyć się z obecności tego połączenia.

Remont torów na trasie Łódź-Zgierz

Inwestycja związana z remontem torów na trasie Łódź-Zgierz pochłonęła około 37 milionów złotych. Taka kwota przeznaczona na remont szlaku tramwajowego była jednak konieczna. Wszystko za sprawą tego, że stan techniczny ponad 100-letniego torowiska pozostawiał wiele do życzenia. Dość powiedzieć, że w każdej chwili mogło tam dojść do wykolejenia się pociągów i prawdziwej katastrofy w transporcie.

Na dzień dzisiejszy samorząd łódzki potwierdził już, że na trasie Łódź-Zgierz prace remontowe zostały ukończone i z powodzeniem zostanie przywrócone połączenie. Już niedługo w rozkładzie jazdy pociągów pojawi się więc połączenie pomiędzy obiema miejscowościami łódzkiej aglomeracji. Dla władz Łodzi ta inwestycja jest szczególnie ważna, ponieważ udało się ją zrealizować w bardzo szybkim tempie. Mało kto podejrzewał, że pierwotny termin ukończenia realizacji inwestycji rzeczywiście zostanie ukończony w terminie. Tak się jednak stało, dzięki czemu pasażerowie już niedługo będą mogli ponownie poruszać się tramwajem na trasie Łódź-Zgierz.