Zakaz wjazdu i zmienione trasy autobusów – niedziela 16 czerwca w centrum Łodzi

Centrum Łodzi, ze względu na trwający tutaj wielki finał projektu „Od-Nowa: Czerwona” w niedzielę 16 czerwca, doświadczyło znacznych zmian w organizacji ruchu drogowego. W konsekwencji wszelkich działań związanych z tym wydarzeniem, ulica Czerwona została całkowicie wyłączona z ruchu. Zmiany dotknęły zarówno kierowców, którzy musieli szukać alternatywnych dróg, jak i miejskiego przewoźnika, MPK Łódź, który musiał dostosować swoje trasy.

Niedostępna dla ruchu ulica Czerwona była zamknięta od obu stron – zarówno od strony ulicy Piotrkowskiej, jak i Wólczańskiej. Możliwy był jedynie wjazd docelowy, co oznaczało brak możliwości przejazdu przez całą jej długość. Jednakże, aby ominąć zamkniętą arterię, można było skorzystać z alternatywnych dróg – m.in. jadąc przez Wólczańską, a następnie al. Kościuszki do Radwańskiej lub od Wólczańskiej przez Skorupki, Stanisława Kostki i dalej Tymienieckiego.

Te nietypowe okoliczności wpłynęły również na działanie MPK Łódź. Przewoźnik musiał dostosować swoje trasy, co dotyczyło linii autobusowych 72A i 72B. Jak informuje MPK Łódź, zmiany te wynikają z organizacji wydarzenia na ul. Czerwonej, co spowodowało zatrzymanie ruchu autobusów na tej ulicy za Wólczańską w kierunku do ulicy Piotrkowskiej. Autobusy linii 72A i 72B teraz kursują od Wróblewskiego-Wólczańska przez Wólczańską, Sieradzką i Piotrkowską. Planowane jest utrzymanie tych zmian do późnych godzin wieczornych tego dnia.