Bez zakłóceń: Mała tarcza Faustyna kontynuuje budowę tunelu średnicowego w Łodzi

Podziemne prace związane z konstrukcją tunelu średnicowego, prowadzone w centralnej części Łodzi, niewątpliwie są tematem numer jeden dla mieszkańców. Jednak już za tydzień nadejdzie moment, kiedy mała tarcza o nazwie Faustyna, odpowiedzialna za drążenie tunelu od stacji Łódź Żabieniec do przystanku Łódź Koziny, przejedzie pod aleją Włókniarzy. Mieszkańcy mogą zastanawiać się, jak to wpłynie na ich codzienne życie.

Pomimo potencjalnych obaw, pracownicy kolejowi uspokajają, twierdząc, że tym razem przeprawa tarczy nie przyniesie żadnych utrudnień. Niemniej jednak, mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo łodzian oraz stabilność gruntu i drogi, zapewniają, że oba te elementy będą pod stałym nadzorem przez cały proces.

Warto również wspomnieć, że jest to trzeci z czterech planowanych tuneli w omawianym rejonie. Po osiągnięciu punktu docelowego – stacji Łódź Koziny – pociągi będą mogły podzielić się na dwa kierunki: Żabieniec lub dworzec Łódź Kaliska. Każdy z tych szlaków będzie wyposażony w dwa tunele. Do teraz ukończono budowę tunelu prowadzącego od dworca Łódź Kaliska do Kozin, potem maszyna skierowała się w stronę Żabieńca, skąd teraz wraca, tworząc trzeci tunel. Tarcza TBM pokona trasę pod aleją Włókniarzy jeszcze raz, realizując ostatni odcinek tunelu, który doprowadzi ją do dworca Łódź Kaliska.