„Zamień makulaturę na sadzonkę” – akcja promująca ekologiczne postawy w Pabianicach

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Pabianicach, mieszkańcy mają możliwość zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska. Najbliższa okazja do tego już w nadchodzącą środę, 20 marca.

Koncepcja jest prosta. Za każdym kilogramem makulatury, który przyniosą mieszkańcy na plac przy magistracie zlokalizowanym na ulicy Zamkowej 16 w godzinach od 11 do 15, zostanie wręczona jedna sadzonka drzewa lub krzewu. Wśród dostępnych gatunków znajdą się świerki, sosny, jałowce, borówki, berberysy czy ozdobne jabłonie. Minimalna ilość papieru do zdobycia sadzonki to jeden kilogram.

Twórcami tej ekologicznej akcji są przedstawiciele wydziału ochrony środowiska z pabianickiego Urzędu Miejskiego. Współpracują oni ze spółką EKO-REGION i organizują wydarzenie z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Recyklingu. Sadzonki, które trafią do rąk mieszkańców, pochodzą od licznych darczyńców, w tym szkółki drzew i krzewów ozdobnych prowadzonej przez Małgorzatę i Wojciecha Januszewskich, szkółki roślin ozdobnych i owocowych Justyny i Krzysztofa Szeler, Drzewa i krzewy ozdobne Bogdana Michalaka oraz Centrum Ogrodnicze SEMER.