Niespodziewane zdarzenie drogowe w pobliżu Łodzi – wymuszenie pierwszeństwa przez kierującą doprowadziło do wypadku

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w środę, 13 marca, dokładnie o godzinie 19.20. W miejscowości Aleksandrów Łódzki na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Warszawskiej i 11 Listopada zdarzył się poważny wypadek samochodowy. Zderzenie dwóch pojazdów spowodowało duże utrudnienia w ruchu drogowym.

Do kolizji doszło podczas nieostrożnego manewru skrętu w lewo wykonanego przez kobietę. Jak donosi asp. Łukasz Krzemień z Komendy Powiatowej Policji w Łodzi, 62-letnia kierowczyni nissana jechała od strony Poddębic w stronę Zgierza. Podczas skręcania w ulicę Warszawską, nie zachowała należytej ostrożności i wymusiła pierwszeństwo, zderzając się z nadjeżdżającym bmw. Za kierownicą tego drugiego pojazdu siedział 28-letni mężczyzna ze Szczecina.

W samochodzie marki bmw oprócz kierowcy podróżowała również 27-letnia łodzianka. Samochód poruszał się prawidłowo swoim pasem ruchu w kierunku Poddębic. Zarówno kierująca nissanem, jak i mężczyzna za kierownicą bmw byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

62-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego, która jest odpowiedzialna za wypadek, została przewieziona do szpitala z powodu odniesionych obrażeń. Została ukarana surowym mandatem w wysokości 1500 zł i otrzymała 12 punktów karnych. W wyniku prac prowadzonych przez służby drogowe, ruch na drodze był utrudniony i odbywał się wahadłowo jednym pasem.