Zapowiadane referendum ws. odwołania obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej jednak nie będzie miało miejsca

Od dłuższego czasu wiele mówiło się o tym, że w Łodzi będzie mogło dojść do referendum w sprawie odwołania obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej. Takie wydarzenie jednak nie będzie miało miejsca. To wszystko za sprawą tego, że komitetowi referendalnemu nie udało się zdobyć wymaganej liczby podpisów pod taką inicjatywą.

Brak wystarczającej liczby podpisów, aby zorganizować referendum

Przypomnijmy, że w Łodzi spora liczba mieszkańców jest wręcz niezadowolona z obecnych rządów prezydent Hanny Zdanowskiej. Z tego powodu powstała nawet specjalna grupa osób, która intensywnie działała nad zorganizowaniem referendum w sprawie odwołania obecnej prezydent. Teraz wiemy już jednak, że taka inicjatywa zakończyła się jednak fiaskiem. Po prostu zabrakło wymaganej liczby podpisów.

Warto zaznaczyć, że do organizacji referendum wymagane było ponad 51 tysięcy podpisów mieszkańców Łodzi. Pod inicjatywą zorganizowania referendum udało się jednak zebrać lekko ponad 47 tysięcy podpisów. Zabrakło więc około 4 tysięcy podpisów. Mimo wszystko osoby związane z komitetem referendalnym są w pełni zadowolone z uzyskanej liczby podpisów. Zaznaczają, że problem z obecną władzą zauważa coraz więcej osób i cała sytuacja napawa ją oraz wszystkich zaangażowanych wielką nadzieją.

Mieszkańcy Łodzi niezadowoleni z życia w mieście

Osoby niewtajemniczone w sytuację miasta Łódź oraz ich mieszkańców mogą zastanawiać się, co tak naprawdę spowodowało, że aż tak spora liczba osób pragnie odwołania obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej. Organizatorzy odpowiedzialni za zbiórkę podpisów zaznaczają, że do takiego działania popchnęło ich przede wszystkim niezadowolenie z życia w tym miejscu. Mowa przede wszystkim o niezbyt dobrej sytuacji mieszkaniowej w Łodzi oraz o coraz wyższymi kosztami życia w mieście.

W oficjalnym uzasadnieniu wniosku znalazły się informacje także o tym, że mieszkańcy Łodzi mają dość ciągłych podwyżek. Nie zgadzają się z ruchami rządzących, które coraz bardziej świadczą o niegospodarności. Ponadto mają dość tego, że ich problemy raz za razem są bagatelizowane, a sam wizerunek miasta w skali całego kraju jest coraz bardziej ośmieszany.

Ostatecznie jednak referendum o odwołanie obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej się nie odbędzie. Mimo wszystko osoby odpowiedzialne za organizację zbiórki podpisów oraz całej akcji są w pełni zadowolone z uzyskanej ilości podpisów. Zaznaczają także, że taki wynik ich tylko motywuje, a oni dalej będą działać na rzecz dobra miasta Łódź.