Kolejne wzmocnienie Widzewa Łódź przed zamknięciem okienka transferowego

Koniec okienka transferowego w Polsce, jak i w większości europejskich lig zbliża się nieubłaganie. Niektóre kluby nie przebierają jednak i starają się wykorzystać ten czas do samego końca. Jednym z takich klubów jest Widzew Łódź, który tuż przed zamknięciem okienka transferowego pozyskał napastnika pochodzącego z Włoch, a więc Mattię Montini.

Napastnik pochodzący z Włoch w Widzewie Łódź

Mattia Montini to napastnik, który w ostatnim sezonie grał w rumuńskim zespole Astra Giurgiu. Obecnie ma on 29 lat, a łącznie na boiskach rumuńskiej ligi występował przez trzy lata. W poprzednim sezonie rozegranym w barwach Astry Giurgiu, Włoch wpisał się na listę strzelców osiem razy, a także zaliczył dwie asysty. Takie liczby udało mu się wykręcić w 33 spotkaniach.

Oprócz przygody w lidze rumuńskiej, 29 letni napastnik w swoim CV ma także sporo włoskich klubów. Występował lub zaliczył epizod m.in. w zespołach Benevento, Citadella, Feralpisalo, Juve Stabia, Arezzo, Pro Patria, Bari, Monopoli, czy też Livorno. Dodajmy, że Mattia Montini jest wychowankiem klubu ze stolicy Włoch, a więc AS Romy. W tym zespole nie doczekał się jednak debiutu w rozgrywkach Serie A.

Obfite w transfery okienko dla Widzewa Łódź

Działacze łódzkiego Widzewa zdecydowanie nie obijali się podczas trwania tego okienka transferowego. Do zespołu w tym czasie dołączyło łącznie aż 11 zawodników. Dodajmy, że latem do drużyny występującej na poziomie 1. Ligi dołączyli również inni napastnicy, a w tym m.in. Dani Villa, czy też Bartosz Guzdka. Wydaje się więc, że trener Widzewa, a więc Paweł Tomczyk nie będzie mógł narzekać na brak rywalizacji oraz wyboru właśnie na tej pozycji.