Zapowiadane utrudnienia dla pasażerów MPK Łódź na trasie Włókniarzy w czerwcu. Zmienione ścieżki i alternatywne trasy dla kierowców

Rusza druga faza prac na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Legionów, co oznacza, że jesteśmy o krok bliżej przywrócenia kursowania tramwajów do Konstantynowa Łódzkiego. Przebudowa linii tramwajowych na ulicy Konstantynowskiej jest już na ostatniej prostej. Nowe szyny widoczne wzdłuż drogi zwiastują możliwość podróżowania środkami transportu publicznego do sąsiedniego miasta. Proces reintrodukcji tramwaju w tej części aglomeracji wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzenia remontu fragmentu torowiska na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Legionów. Aktualnie te prace są w toku i przechodzą do następnej fazy.

Specjaliści od torów z MPK Łódź kończą już swoje zadania przy infrastrukturze torowej od strony ul. Legionów. 1 czerwca planują przystąpić do prac na al. Włókniarzy, co oznacza, że przez cały miesiąc czerwiec tramwaje nie będą tędy kursować. Konsekwencją tego remontu jest to, że usługi miejskiego przewoźnika zostaną chwilowo utrudnione dla pasażerów.

Ważne zmiany w ruchu tramwajów w Łodzi ogłasza MPK. Do lipca linie 8 i 16 nie będą kursować na trasie al. Włókniarzy. Linia nr 8 będzie kierowana ul. Limanowskiego, a następnie ul. Zachodnią do przystanku „Stajnia Jednorożców” przy Centralu, podczas gdy linia nr 16 będzie jechała z Dąbrowy na Karolew. Uruchomiona zostanie alternatywna trasa autobusowa Z8 od Dworca Kaliskiego do Teofilowa.

Kierowcy również powinni przygotować się na komplikacje i ograniczony dostęp do skrzyżowania. Zalecane jest wcześniejsze zaplanowanie alternatywnych tras. Prace przy torowisku są niezbędne, aby od lipca tramwaje linii 43 mogły ponownie pojawić się na trasie. Początek trasy do Konstantynowa Łódzkiego będzie zlokalizowany właśnie na ul. Legionów przy al. Włókniarzy. Wkrótce ma wrócić kolejna linia podmiejska, której celem jest zapewnienie wygodnej podróży po aglomeracji bez stresu związanego z korkami drogowymi.