Zator drogowy w pobliżu dworca Kaliskiego: zmiana trasy dla kilku linii autobusowych.

Wieczorem dnia 1 lutego, na al. Bandurskiego w pobliżu dworca Kaliskiego, panuje duże natężenie ruchu. Widać tam długą linię samochodów, które wydają się nie mieć końca. Kierunek ruchu jest skierowany zarówno w stronę Retkini, jak i na ulicę Maratońską, znana również jako „ślimak”. Zaistniała sytuacja wynika z wydarzenia, które odbywa się w hali Atlas Arena.

Komunikacja miejska również nie ustrzegła się kłopotów z tym związanych. Autobusy numer 65B, 80A i C, 43, 86 oraz 99 zostały przekierowane na alternatywne trasy. Linia nr 65B zmienia kierunek na lotnisko, prowadząc przez al. Bandurskiego do ul. Krzemienieckiej, gdzie wykonuje zawracanie, po czym wraca na swoją pierwotną trasę przez al. Bandurskiego i ul. Maratońską. Przystosowania dotyczą również linii nr 80A – jej trasa prowadzi teraz od ul. Karolewska/Włókniarzy przez al. Włókniarzy, Konstantynowską aż do ul. Unii Lubelskiej i stamtąd wraca na swoją standardową trasę.

Ważne jest również zauważenie, że zmiany dotyczą obu kierunków jazdy. Wszystkie autobusy linii 43, 80C, 86 i 99 nie będą zatrzymywać się na przystanku Bandurskiego/dw. Łódź Kaliska w kierunku ul. Krzemienieckiej.