Zgubne zachowanie łódzkiego kierowcy autobusu – potrącenie cyklisty wzburzyło internautów

Na jednym z łódzkich arterii, ulicy Kolumny, doszło do alarmującego zdarzenia nawet jak na ruchliwą miejską drogę. Miejski autobus niefortunnie zderzył się z rowerzystą, co spotkało się z szerokim odzewem społeczności internetowej. O przebiegu całego incydentu poinformował jeden z obserwujących go cyklistów, który nagrał całe zdarzenie. W wyniku zajścia, kierowca pojazdu komunikacji miejskiej został ukarany mandatem, jednak mimo wydawałoby się jasnej sytuacji, wiele osób w sieci postanowiło skrytykować poszkodowanego na rowerze.

Kanał o nazwie „Łódzki Rejestrator” na platformie YouTube podzielił się nagraniem, które dokumentuje wypadek na wspomnianej już ulicy Kolumny w Łodzi. Zarejestrowane tam wydarzenia ukazują moment, gdy autobus miejskiej komunikacji publicznej MPK podejmuje próbę wyprzedzenia grupy rowerzystów poruszających się właśnie tą drogą. Autobus mijając pierwszego z nich, który jedzie praktycznie środkiem jezdni, niespodziewanie go dotyka, co prowadzi do przewrócenia cyklisty. W wyniku upadku, poszkodowany rowerzysta niemalże zostaje przygnieciony przez koła autobusu.

Incydent na pierwszy rzut oka wyglądał naprawdę poważnie, jednak szczęśliwie rowerzysta najprawdopodobniej nie doznał ciężkich obrażeń. Z opisu filmu dowiadujemy się, że policja zareagowała na zdarzenie i ukarała kierowcę autobusu mandatem karnym.