32-letni łodzianin zatrzymany z narkotykami podczas rutynowej kontroli drogowej

Podczas rutynowych obowiązków służbowych, funkcjonariusze III Komisariatu Policji w Łodzi natknęli się na podejrzane zachowanie kierowcy jednego z pojazdów. Kierowca ten, po zauważeniu policjantów, zaczął wykazywać niepokojące oznaki nerwowości. Po sprawdzeniu dokumentów, okazało się, że za kierownicą siedzi 32-letni mieszkaniec Łodzi.

Historia miała miejsce 2 listopada 2023 roku, około godziny 21:00, przy ulicy Popiełuszki. Policjanci zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca na widok mundurowych zaczął wykazywać objawy nerwowości. Po przeprowadzeniu kontroli dokumentów okazało się, że za kółkiem siedzi 32-letni łodzianin. Z wnętrza pojazdu dobiegała intensywna woń marihuany, co wyjaśniało niepokojące zachowanie mężczyzny.

W trakcie dalszej inspekcji pojazdu, funkcjonariusze znaleźli ukryte narkotyki. W samochodzie mężczyzny zostały odnalezione słoiki zawierające susz marihuany oraz saszetki z tabletkami ekstazy. Substancje te były starannie ukryte w schowku i bagażniku pojazdu. W sumie, policjanci z łódzkiego komisariatu przejęli prawie 80 gramów narkotyków.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, podejrzanemu zostały postawione zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. W świetle polskiego prawa karnego, takie przestępstwo może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie jest nadal prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie przez funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.