Zmiany w organizacji ruchu na bałuckich drogach oraz nowe trasy autobusowe

Na ulicy Wojska Polskiego w Łodzi, po wieloletniej przerwie, powrócił ruch samochodowy i autobusów. Od 1 czerwca kierowcy zyskali możliwość wjazdu na tę ulicę od strony ulicy Palki. Taka zmiana to tylko początek szeregów przekształceń, które mają miejsce w rejonie przebudowanej części Bałut. Dodatkowo, dla podróżnych korzystających z oferty MPK Łódź przygotowano ułatwienia dotyczące dojazdu do okolic skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Spornej.

Po długotrwałych pracach modernizacyjnych, 1 czerwca ruch samochodowy oraz autobusy miejskie powróciły na ulicę Wojska Polskiego. Wjazd na tę arterię jest teraz możliwy nie tylko od strony placu Kościelnego i ulicy Franciszkańskiej, ale również od strony skrzyżowania Palki/Strykowska. Ponadto, dostęp do ulicy Wojska Polskiego został przywrócony także od strony ulic Spornej i Pankiewicza, Źródłowej i Obrońców Westerplatte oraz z obu kierunków ulicy Franciszkańskiej.

Przeorganizowano także trasy autobusów miejskich. Przez ulicę Wojska Polskiego kierują się teraz linie autobusowe o numerach 57, 64A, 64B, 70, 81 oraz linia nocna N6. Linia nr 57 umożliwia podróż pomiędzy Marysinem Stadionem a Piastowem Kurak, prowadząc przez ulice Sporną, Wojska Polskiego i Źródłową.

Autobusy linii 64A i 64B kursują z Widzewa do skrzyżowania ulic Zachodniej i Limanowskiego, a trasa przebiega od Brzezińskiej przez Wojska Polskiego do Franciszkańskiej. Dzięki temu pasażerowie mają możliwość bezpośredniego dojazdu z Dołów na Bałucki Rynek. Natomiast linia nr 70, kursująca między rondem Powstańców 1863 r. a Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki, prowadzi trasę od alei Palki przez Wojska Polskiego i Sporną.

Na ulicy Wojska Polskiego pojawić się ma także autobus linii nr 81, który będzie zapewniał połączenie między Sikawą a Teofilowem. Wszystkie te zmiany ułatwią pasażerom przesiadkę do tramwajów linii 1 i 5 przy Franciszkańskiej, oraz tramwajów linii 6.