25-latka gnała 212 km/h do adwokata: Policja ukarała ją mandatem 2500 zł

Wynik rutynowej kontroli drogowej na DK14 przerodził się w surową karę dla 25-letniej kierującej. Niecodziennym pośpiechem, przekraczającym dopuszczalną prędkość aż o 112 km/h, zwróciła uwagę policjantów, którzy nałożyli na nią karę w postaci mandatu w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Kobieta próbowała usprawiedliwić swoje niebezpieczne zachowanie koniecznością pilnej wizyty u prawnika.

Policjanci ruchu drogowego doskonale zdają sobie sprawę, że nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników powodujących wypadki drogowe. Ich zadaniem jest eliminacja z ruchu osób, które swoim zachowaniem stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W piątkowe popołudnie, 16 lutego 2024 roku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy, wykonując pomiary prędkości na drodze krajowej numer 14 w Szynkielewie, natknęli się na młodą kobietę prowadzącą samochód marki BMW z nadmierną prędkością. Kierująca, 25-letnia mieszkańca powiatu pabianickiego, przekroczyła dozwoloną tam prędkość o ponad 100 km/h, tłumacząc to nagłą potrzebą skonsultowania się ze swoim adwokatem.

Za rażące przekroczenie prędkości, mundurowi nałożyli na nią grzywnę w wysokości 2500 złotych, a ponadto jej konto kierowcy zostało zasilone o kolejne 15 punktów karnych.

Władze policyjne apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze i kierowanie pojazdem z odpowiednią rozwagą. Nawierzchnia drogi może być myląca, a strata koncentracji łatwo prowadzi do kolizji lub wypadku. Nawet niewielki błąd za kierownicą może skutkować zjechaniem z drogi lub zderzeniem z innym pojazdem. Przestrzeganie przepisów drogowych jest pierwszym krokiem do bezpiecznej jazdy.