Incydent na przejściu dla pieszych w Pabianicach: Kierowca zbiegł po potrąceniu 54-latki

Niewzruszony przez konsekwencje swego czynu, kierowca samochodu osobowego uciekł po potrąceniu 54-letniej pani na przejściu dla pieszych. Wypadek miał miejsce na ulicy Warszawskiej w Pabianicach, a jego sprawcą jest 49-letni mężczyzna. Zostawił on poszkodowaną kobietę na miejscu wypadku bez udzielenia jakiejkolwiek pomocy. Teraz grozi mu kara więzienia.

Incydent nastąpił tuż po godzinie 22:20 w wtorek, 20 lutego. 54-letnia mieszkanka Pabianic przechodziła przez przejście dla pieszych, kiedy została niespodziewanie potrącona przez samochód osobowy.

Sprawcą był 49-letni mężczyzna prowadzący toyotę, który nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej kobiecie. Jak informuje sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, kierowca początkowo zatrzymał swoje pojazd. Niemniej jednak, po krótkim czasie zdecydował się opuścić miejsce zdarzenia, zostawiając potrąconą ofiarę na jezdni.

Na miejsce przybyli jako pierwsi funkcjonariusze pabianickiej patrolówki, którzy udzielili poszkodowanej kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie przekazali ją w ręce ekipy pogotowia ratunkowego. W czasie trwania interwencji, widocznie poruszony sprawca powrócił na miejsce wypadku.