Zmagania biegaczy w V Niebieskim Biegu Niepodległości

Prawie trzysta zawodników stanęło na starcie V edycji Niebieskiego Biegu Niepodległości, zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, dla zdobycia pucharu Komendanta Głównego Policji. Rywalizacja obejmowała 10 kilometrów, które najszybsi biegacze pokonali w niecałe 36 minut.

4 listopada 2023 roku, w Lesie Łagiewnickim, odbył się bieg upamiętniający 104. rocznicę powstania Policji Państwowej oraz 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród uczestników znaleźli się nie tylko reprezentanci naszego kraju, ale także goście z zagranicy, w tym z Ukrainy. W rywalizacji wzięli udział funkcjonariusze policji, pracownicy Urzędu Miasta Łodzi, Straży Miejskiej, 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, Służby Więziennej oraz ludzie spoza służb mundurowych, chcący uczcić te dwa ważne wydarzenia. Niektórzy biegacze mieli towarzystwo swoich czworonożnych przyjaciół. Na finiszu czekały na nich medale i posiłek regeneracyjny. Kibice mogli natomiast zapoznać się z pracą policji na specjalnie przygotowanych stoiskach Oddziału Prewencji oraz wydziałów prewencji łódzkiej komendy wojewódzkiej i miejskiej. Byli tam też funkcjonariusze z wydziału doboru, którzy udzielali informacji o procedurze naboru do służby.

Nagrody i medale wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, inspektor Tomasz Jędrzejowski, wraz z delegacją. V Niebieski Bieg Niepodległości został zorganizowany przez Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi przy współudziale związków zawodowych NSZZP oraz Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA.