56-letnia mieszkańca Łodzi zatrzymana za celowe uszkodzenie lakieru na sześciu samochodach

Policjanci z Łodzi odnaleźli i zatrzymali kobietę, która celowo niszczyła lakier na sześciu pojazdach zaparkowanych na osiedlowych parkingach w Retkini. Właściciele samochodów ocenili, że łączne straty wynoszą 20 tysięcy złotych. Za swoje czyny, 56-letniej kobiecie grozi teraz możliwość kary do pięciu lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone przez łódzkich kryminalnych rozpoczęło się 1 października. Tego dnia otrzymali pierwsze zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu. Jak informuje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji, jedno z poszkodowanych aut miało widoczne zarysowania na drzwiach, których nie było tam poprzedniego dnia. Podobne uszkodzenia były widoczne również na kilku innych samochodach zaparkowanych niedaleko, przy ulicy Wileńskiej. Całkowita liczba porysowanych samochodów wyniosła sześć, a straty różniły się – od tysiąca do nawet 8 tysięcy złotych.

Zdanowska dodaje, że podczas śledztwa policjanci z komisariatu w Retkini dokładnie przeszukali obszar, na którym doszło do incydentu. Przejrzeli też nagrania z monitoringu z pobliskich kamer, które pomogły im ustalić tożsamość sprawcy. Szybko okazało się, że jest to 56-letnia kobieta, która nie miała dotychczas żadnych notowań. Po zebraniu dowodów, kobiecie postawiono zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności.