Aleksandra Knop zdobywa sześć medali na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu

Scena Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu dla seniorów i młodzieżowców była postawiona w Termach Maltańskich w Poznaniu. Na starcie stanęli pływacy reprezentujący 66 klubów, w tym trzy pochodzące z Łodzi: UKS 190, MKS Trójka oraz AZS.

Aleksandra Knop z UKS 190 okazała się niekwestionowaną gwiazdą zawodów, zdobywając w rywalizacji seniorów aż sześć medali. Triumfowała w konkurencjach 400 metrów zmiennych, 200 metrów motylkowym oraz 200 metrów zmiennym, zaś w wyścigach na dystansie 1500 metrów dowolnym i 800 metrów dowolnym zdobyła srebrne medale. Brązowy krążek powędrował do niej za osiągnięcie trzeciego miejsca na dystansie 400 metrów dowolnym.

Jan Kałusowski z MKS Trójka przypłynął na pierwszym miejscu w konkurencjach 50 i 100 metrów klasycznych, a Jakub Kraska z AZS Łódź zdobył złoty medal na dystansie 200 metrów zmiennym. Kraska do dorobku dołożył również brąz za 200 metrów dowolnym.

Mikołaj Malec reprezentujący MKS Trójka zdobył srebrny medal na dystansie 200 metrów grzbietowym, Marcel Wągrowski z AZS Łódź był drugi na 100 metrów motylkowym, a Paulina Piechota z UKS 190 zajęła trzecie miejsce na 1500 metrów dowolnym.

Wielu zawodnikom udało się zdobyć medale w obu kategoriach – seniorów i młodzieżowców. Wśród nich znaleźli się: Knop (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy), Kałusowski (2 złote), Kraska (1 złoty, 1 srebrny), Malec (2 srebrne, 1 brązowy), a także Kamila Haładyn z UKS 149 (1 brązowy), Wiktoria Wrzesińska z UKS 190 (1 brązowy) oraz sztafeta MKS Trójka na 4×100 metrów zmiennym (Malec, Kałusowski, Jan Kuls, Nikodem Jędryka).

Podsumowując klasyfikację klubową, triumfował AZS AWF Katowice, którego zawodnicy zgromadzili łącznie 27 medali (9 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych). Najlepszy z łódzkich klubów, UKS 190 Łódź, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. MKS Trójka z dorobkiem dwóch złotych i jednego srebrnego medalu uplasował się na dziewiątym miejscu, a AZS Łódź z jednym medalem każdego koloru znalazł się na jedenastym miejscu.