ANIMARKT Stop Motion Forum w Łodzi przyciąga światowych gigantów przemysłu animacji

Z ponad 200 delegatów z całego globu reprezentujących sektor animacji, Łódź stała się gospodarzem wydarzenia ANIMARKT Stop Motion Forum. Niewątpliwym punktem kulminacyjnym forum jest prezentacja lalki Pinokio, o wartości 75 tysięcy dolarów i wysokości 24 cm, która pełniła główną rolę w nagrodzonym Oscarem filmie Guillermo del Toro.

„ANIMARKT to arena współpracy biznesowej, miejsce doskonalenia umiejętności pod opieką ekspertów oraz platforma do dyskusji na temat przyszłości branży. W tym roku mamy przyjemność gościć uczestników z kraje tak różnorodne jak Norwegia, Meksyk, Japonia czy Nigeria. Zdołaliśmy przyciągnąć postacie, które stanowią prawdziwy magnes w uniwersum animacji” – podkreśliła Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, będąca dyrektorem ANIMARKT Stop Motion Forum.

Organizatorzy planują rozległą dyskusję na temat wyzwań stojących przed globalnym przemysłem animacji. Debaty obejmować będą tematy takie jak równość płci w sektorze, a także możliwość zastosowania eko-rozwiązań w produkcji filmów animowanych, takich jak zastąpienie silikonu materiałami naturalnymi. Istotnym etapem forum będzie również międzynarodowa debata poświęcona systemom edukacji branżowych.

W niedzielę forum otworzy swoje drzwi dla szerszej publiczności, zapraszając mieszkańców Łodzi na cykl wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”. Szczegóły programu są dostępne na stronie internetowej ANIMARKT.