Apel o wsparcie dla policjanta potrąconego w czasie służby – sprawca zdarzenia uciekł

Nieocenioną wartość ma wsparcie od kolegów w trudnych chwilach. Tym razem, to policjanci z całego regionu składają apel o pomoc dla swojego rannego w służbie kolegi. Zwracają się z prośbą o donacje krwi, która jest niezbędna dla jego dalszego leczenia. W międzyczasie, wszelkie starania skierowane są na odnalezienie sprawcy tragicznego zdarzenia, który po potrąceniu policjanta uciekł z miejsca wypadku. Ranny funkcjonariusz obecnie stawia czoła walce o życie w szpitalu.

Tego fatalnego dnia, 6 stycznia, podczas rutynowej kontroli drogowej przeprowadzanej przez funkcjonariuszy z Poddębic doszło do tragedii. Policjanci prowadzili działania kontrolne na ulicy Łódzkiej w swoim rodzinnym mieście. Gdy było już późno, około 23:20, jeden z funkcjonariuszy sygnalizował latarką nadjeżdżające pojazdy, wzywając do zatrzymania na kontrolę.

Kierowca jednego z aut początkowo zwolnił, jednak nagle przyspieszył i uderzył policjanta. Zaprzepaścił szansę na udzielenie pomocy, zamiast tego uciekł z miejsca zdarzenia.

Siły policyjne są teraz skupione na poszukiwaniu świadków tego tragicznego incydentu, a także osób, które mogą posiadać informacje mogące prowadzić do identyfikacji sprawcy.

Z największym bólem zwracamy się z prośbą o wsparcie dla Krzysztofa Sobieraja, naszego kolegi policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Tragiczny wypadek spotkał go 6 stycznia podczas wykonywania czynności służbowych. Potrącił go kierujący srebrnym pojazdem, prawdopodobnie marki Skoda Fabia.