Pożar w powiecie rawskim zakończył się tragicznie: śmierć 50-latka i kontynuacja akcji gaśniczej

Do tragedii doszło w Rossocha, miejscowości położonej w ramach powiatu rawskiego, gdzie wybuchł pożar jednego z domów. Według załogi straży pożarnej, najbardziej prawdopodobne jest to, że przyczyną pożaru było podpalenie. Niestety, zdarzenie to kosztowało życie mężczyzny w wieku około 50 lat. Drugi mężczyzna, który ma 70 lat, przebywa obecnie pod opieką medyczną.

Incydent wybuchu pożaru rozegrał się w środę (10 stycznia) nieco po godzinie 7 rano. Ognie wybuchły w jednym z domów parterowych skonstruowanych na schemacie bliźniaków. Na moment wybuchu pożaru, w tej części budynku znajdowali się dwaj mężczyźni – jeden w wieku 50 lat, a drugi 70 lat. Pomimo wysiłków ratowniczych, nie udało się ocalić życia młodszego z nich.

Na miejscu zdarzenia nadal pracuje osiem jednostek straży pożarnej – cztery z nich należą do Państwowej Straży Pożarnej, a cztery do Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak donoszą strażacy, sytuacja jest już opanowana, jednak nadal prowadzą działania mające na celu całkowite stłumienie pożaru.