Asfaltowanie ulicy Liściastej – Prace budowlane na zasięgu od torów kolejowych do ulicy Mglistej

Szykują się zmiany na mapie miasta. W styczniu Zarząd Inwestycji Miejskich ma zamiar wystawić przetarg na gruntowną przebudowę 500 metrów ulicy Liściastej, konkretnie odcinka rozciągającego się od torów kolejowych aż po ulicę Mglistą.

Poza nieprzewidzianymi przeciwnościami losu, proces wyłaniania wykonawcy ma zakończyć się w marcu. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane mają ruszyć w maju. Oczekuje się, że nowy, ulepszony fragment ulicy Liściastej będzie gotowy do użytkowania jeszcze w 2024 roku.

Plan inwestycyjny zakłada nie tylko położenie zupełnie nowej nawierzchni jezdni, ale również budowę świeżych chodników (na północnej stronie, przy zabudowaniach), stworzenie zjazdów do posesji oraz systemu odwadniającego. Ponadto przewidziane jest usunięcie wszystkich kolizji. Przebudowa dopełniona zostanie przez nasadzenia – głównie krzewów, ale także drzew i trawników.

Należy przypomnieć, że wcześniej ulica Liściasta została pokryta utwardzoną nawierzchnią od alei Włókniarzy do przejazdu kolejowego. Cała operacja kosztowała 4,4 miliona złotych.