Awaria ruchu drogowego na trasie 91 wskutek kolizji dwóch pojazdów

Na odcinku drogi krajowej 91 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Radomskiem doszło do groźnego zdarzenia drogowego, które wywołało całkowite paraliżowanie ruchu w obu kierunkach. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, blokada dróg miała trwać co najmniej dwie godziny. Władze podjęły decyzję o skierowaniu kierowców na objazdy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, 14 stycznia, około północy. Miejscem kolizji była droga krajowa 91 w okolicy Rozprzy, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga łącząca Piotrków Trybunalski z Radomskiem została zablokowana, a służby ratunkowe nadal pracowały na miejscu zdarzenia.

Z raportów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że jedna osoba została poszkodowana w wyniku tego zdarzenia. Jacek Buczyński z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Łodzi informuje, że ruch został skierowany na drogi lokalne i przewiduje, że utrudnienia będą trwały przez dwie godziny.

Objazd odbywał się autostradą A1 od węzła Piotrków Trybunalski Południe do węzła Kamieńsk oraz przez miejscowości Bujny, Siomki, Wygoda, Jeżów i Magdalenka. Aspirant sztabowy Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji poinformowała, że jeden z kierowców został przewieziony do szpitala na dodatkowe badania.

Gajewska wyjaśniła, że dyżurny jednostki piotrkowskiej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na DK91 w Rozprzy o godzinie 11:47. Według wstępnych ustaleń, 38-letni kierowca Volkswagena zderzył się z tyłu z Renault Scenicem prowadzonym przez 19-latkę, która straciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kobieta została przewieziona do szpitala, natomiast dwóch pasażerów podróżujących z nią nie odniosło żadnych obrażeń. Z powodu podejrzeń o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, 38-latek został również przewieziony do szpitala w celu pobrania próbki krwi.