Zmiany w układzie ruchu i remontach dróg w Łodzi: Lodowa, Zakładowa i Listopadowa

Z dniem 15 stycznia ulica Lodowa w Łodzi przywraca ruch dwukierunkowy. Prace na tym odcinku obejmowały renowację jezdni od skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego aż do zakrętu znajdującego się przy parku Młynka. Powrót do normalnego funkcjonowania tej ulicy oznacza, że linie autobusowe 69 i W wrócą na swoje trasy, ułatwiając wielu mieszkańcom dotarcie do miejsc pracy. Chociaż droga jest już przejezdna, dalsze prace przy przystankach autobusowych planowane są do realizacji. Zakończenie całego projektu renowacji ul. Lodowej przewidziane jest na nadchodzącą wiosnę.

Natomiast na ulicy Zakładowej od Alei Książąt Polskich do Alei Hetmańskiej położona już została wiążąca warstwa nawierzchni. Brakuje jedynie asfaltu, który ma być nałożony, gdy tylko warunki pogodowe będą sprzyjać realizacji takich prac, aby zapewnić ich trwałość. Pod koniec ubiegłego roku udało się zakończyć prace na skrzyżowaniu ul. Zakładowej z al. Hetmańską, a także wybudowano betonowe perony przystanków autobusowych, które obecnie twardnieją. Przystępuje się też do budowy nowych peronów przystankowych, które mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej.

Wreszcie, trwają prace na ulicy Listopadowej – dokładniej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czecha aż do posesji numer 67. Wykonawca zdjął starą nawierzchnię i zrealizował podbudowę drogi, stosując kruszywo. Gdy tylko warunki pogodowe staną się bardziej sprzyjające, drogowcy wrócą do prac i przystąpią do budowy asfaltowej jezdni. Remont całej ul. Listopadowej planowany jest do zakończenia wiosną – przewiduje się wymianę całej konstrukcji drogi oraz położenie asfaltowej nawierzchni.