Były pomocnik Lecha Poznań dołącza do Widzewa Łódź

Widzew Łódź ogłosił kolejny transfer przed startem kolejnego sezonu piłkarskiego. Do zespołu dołączył Abdul Aziz Tetteh, który w przeszłości grał w innym polskim zespole, a więc Lechu Poznań.

Defensywny pomocnik podpisał roczny kontrakt

Abdul Aziz Tetteh pochodzi z Ghany. Na boisku grywa najczęściej jako defensywny pomocnik. Wychowanek klubu Liberty Professionals w tym roku skończył 31 lat. W Łodzi podpisał roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia o kolejne dwa sezony. Kontrakt pomiędzy klubem a zawodnikiem podpisano w czwartek, gdy zawodnik pozytywnie przeszedł testy medyczne w klubie.

Dotychczasowa kariera nowego zawodnika Widzewa Łódź

31-latek w dotychczasowej karierze miał okazję zagrać w kilku klubach. Kilka lat spędził na kontrakcie we włoskim Udinese Calcio, jednak grał większość czasu na wypożyczeniach w hiszpańskich klubach, takich jak Xerez CD, Granada, CD Leganes i Montaneros.

W kolejnych latach kariery przeniósł się do Grecji. Tam przyodział barwy klubu AS Fokikos, a kolejno przeniósł się do innego greckiego zespołu – AO Platanias. Po epizodzie w Grecji, Ghańczyk został wypatrzony przez polski klub – Lech Poznań. W ekipie ze stolicy Wielkopolski Tetteh spędził łącznie 2,5 roku. Przez ten czas rozegrał 65 spotkań na poziomie polskiej ekstraklasy, a także wystąpił w spotkaniach Ligi Europy.

Z polskiej ligi Abdul Aziz Tetteh przeniósł się do Rosji, gdzie dołączył do zespołu Dinamo Moskwa. Występował tam półtorej roku, aby kolejno powędrować do Turcji i zagrać w barwach Gazientep FK. Zawodnik w swojej karierze miał również okazje zagrać w reprezentacji swojego kraju do lat 20. W zespole Ghany U-20 zaliczył on pięć występów.