Fundacja Gajusz w Łodzi rozpoczęła zbiórkę na remont dachu

Pilnego remontu wymaga dach znajdujący się na budynku hospicjum dla dzieci Fundacji Gajusz. Zbyt sroga zima poprzedniego roku dała się we znaki, przez co konstrukcja dachu uległa dosyć sporym zniszczeniom. Zarząd Fundacji Gajusz postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy, które przeznacone zostaną na wspomniany już remont dachu. Całkowita kwota, która jest potrzebna to 455 tysięcy zł.

Hospicjum dla dzieci Fundacja Gajusz

Fundacja Gajusz prowadzi hospicjum dla dzieci nieuleczalnie chorych. Znajdują się tam osoby, które z różnych względów nie mogą liczyć na opiekę rodziców bądź innych opiekunów. Jeśli chodzi o lokalizację w centralnej Polsce, to jest to niestety jedyne takie hospicjum. Fundacja opiekuje się obecnie ponad 30-stoma dziećmi. Prezes Fundacji Tisa Żawrocka-Kwiatkowska zaznacza, że przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Stąd właśnie pomysł na organizację zbiórki na remont dachu. Miejmy nadzieję, że realizacja tego pomysłu nastąpi szybciej, niż przypuszczają osoby związane z Fundacją Gajusz.

Potrzebni darczyńcy dla Fundacji Gajusz w Łodzi

Obiekt hospicjum dla dzieci wymaga natychmiastowego remontu. Z tego powodu wszyscy darczyńcy są jak najbardziej mile widziani. Na szczęście już pojawiają się pierwsze osoby z ogromnym sercem. Pomoc w kwocie aż 50 tysięcy zł. zadeklarowała już firma Budomal. Firma przekażę kwotę pod postacią robocizny, na którą przeznaczona zostałaby określona wcześniej kwota. Wszyscy interesanci mają nadzieję, że prace uda się rozpocząć i skończyć do czasu, nim nadejdzie zima. Jest to kluczowe, ponieważ w przeciwnym razie zalegający zimą śnieg może ponownie stać się bardzo niebezpieczny dla budynku, jak i osób znajdujących się w nim.

Oprócz remontu dachu pieniądze zostaną przeznaczone również na montaż instalacji fotowoltaicznej. W ten sposób hospicjum będzie mogło generować w przyszłości cenne oszczędności, które z pewnością zostaną odpowiednio rozdysponowane. Warto dodać, że koszty związane z instalacją fotowoltaiczną pokryje Polska Grupa Instalacyjna OZE.