Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora zapraszają na listopadowe zajęcia

W ramach Centrów Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS) dostępne są listopadowe zapisy na różnorodne zajęcia. Od połowy października otwarte jest nowe Centrum przy ulicy Przyrodniczej, które proponuje m.in. lekcje samoobrony. Możliwość zapisu na listopadowe zajęcia oferują również sześć innych placówek dla seniorów.

Nowo powstałe Centrum na Przyrodniczej 7/9 w Bałutach zaprasza na pierwsze zajęcia już 2 listopada. Propozycje obejmują kurs samoobrony, taniec latino, zumbę, nordic walking oraz ćwiczenia usprawniające. Poza aktywnością fizyczną organizowane są spotkania z rękodziełem, fotografią, plastyką, jak również warsztaty obsługi smartfona i spotkania przy grach czy puzzlach. Dla dbających o zdrowie przewidziane są konsultacje z dietetykiem i psychologiem.

Druga placówka przy ul. Libelta 16 na Bałutach proponuje seniorom nie tylko aktywność fizyczną poprzez ćwiczenia na stepach, stretching, tenis czy marsze nordic walking do Lasu Łagiewnickiego. Ciekawą propozycją są ćwiczenia mięśni dna miednicy, zwanymi „intymną siłownią”. Program obejmuje również zumbę i taniec w kręgu oraz relaks przy brydżu i grach planszowych. Zaplanowano też wykłady dla zdrowia.

Kolejna placówka, otwarta w sierpniu, znajduje się przy ul. Nastrojowej 10 na Radogoszczu. W listopadzie oferuje zajęcia taneczne takie jak zumba, taniec w kręgu czy balet. Wśród propozycji są też spotkania tenisowe, joga, stretching oraz ćwiczenia gimnastyczne i wzmacniające. Dla zainteresowanych nordic walking przewidziano spacery do Lasu Łagiewnickiego. Dodatkowo, seniorzy mogą skorzystać z warsztatów plastycznych, szycia maskotek dla chorych dzieci oraz warsztatów relaksacji, kosmetycznych i fryzjerskich.

Centrum na Widzewie, przy ul. Szpitalnej 6, zaprasza na wykłady z fizjoterapeutą urologicznym oraz na zajęcia gimnastyczne prowadzone przez tego specjalistę. W ofercie znajduje się również tenis stołowy, piłkarzyki czy brydż i gry planszowe. Dostępne są też kursy taneczne: taniec w kręgu i zumba. Dla potrzebujących wsparcia przewidziane są konsultacje psychologiczne.

Na listopad przygotowano również atrakcyjną ofertę dla seniorów w ośrodkach przy ulicach: Rzgowskiej 170, Felińskiego 7 oraz Cieszkowskiego 6 na Górnej. Propozycje to m.in. zajęcia taneczne i pilates, warsztaty kulinarne, nauka gry w szachy czy warsztaty plastyczne. Seniorzy będą mieć okazję samodzielnie przygotować świąteczne ozdoby i bombki.