Denaturat zbiera kolejne ofiary na Śląsku. Tym razem zmarła kobieta z Piotrkowa

Kobieta zmarła, a mężczyzna znajduje się w ciężkim stanie – to skutki spożycia denaturatu. Niestety, ale w ostatnim czasie denaturat znajdujący się w legalnym obrocie okazał się być toksyczny. I to na tyle mocno, że z powodu jego spożycia zmarło już kilkanaście osób. Do tragicznego zdarzenia po wypiciu alkoholu metylowego doszło tym razem w Piotrkowie.

Zatrucie alkoholem metylowym

Informacje w sprawie dotyczącej zatrucia alkoholem metylowym w Piotrkowie przekazał Bartłomiej Kaźmierczak, a więc prasowy rzecznik SSW imienia Kopernika z Piotrkowa. Wg podanych informacji wynika, że kobieta w wieku 47 lat trafiła do szpitala przed południem. Z kolei mężczyzna w wieku 50 lat trafił do szpitala w nocy tego samego dnia. Jak udało się ustalić, oboje mieli silne objawy zatrucia denaturatem. Jednak jak podaje prasowy rzecznik SSW, najprawdopodobniej nie spożywali oni alkoholu w tym samym czasie razem.

Kobieta po spożyciu alkoholu metylowego niestety zmarła. Z kolei mężczyzna znajduje się w szpitalu w Łodzi, lecz jego stan jest ciężki.

Przerażające statystyki dotyczące śmiertelności po spożyciu denaturatu

Ostatnie tygodnie są wręcz przerażające jeśli chodzi o ilość osób, które zmarły po spożyciu denaturatu. Na szczęście odpowiednie osoby zaczęły już w tym kierunku prowadzić odpowiednie postępowanie. Wskutek tego szkodliwy denaturat został już wycofany z obiegu. Oznacza to, że nie można go zakupić w sklepach. Mimo to i tak wciąż zdarzają się osoby, które trafiają do szpitala po spożyciu denaturatu. Przypomnijmy, że pod żadnym pozorem nie powinno się spożywać alkoholu metylowego. Już pół kieliszka wystarczy, aby stracić wzrok, a wypicie całego kieliszka grozi śmiercią.