Dramatyczne zdarzenie na autostradzie A1 blisko Radomska: Zasypiająca za kierownicą kobieta powoduje wypadek

Po dramatycznym zdarzeniu, które miało miejsce na autostradzie A1 w pobliżu Radomska, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia dwie osoby wymagały natychmiastowej opieki medycznej.

Z informacji wynika, że zdarzenie miało miejsce w środę 27 grudnia, około godziny 7:40 na odcinku autostrady A1 między Radomskiem a Kamieńskiem. Główną przyczyną tragedii było najprawdopodobniej zmęczenie i zaśnięcie za kierownicą, co skutkowało kolizją.

W wyniku ustaleń policjantów udało się ustalić, że 49-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. Na wysokości gminy Dobryszyce uderzyła w ciężarówkę, po czym w barierki energochłonne i następnie w kolejny samochód ciężarowy – takie informacje przekazała nam nadkomisarz Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Do zdarzenia włączone były łącznie sześć osób, czterech z nich podróżowało osobowym mercedesem. Wszystkim udzielono pierwszej pomocy na miejscu.

W wyniku kolizji dwie osoby zostały przewiezione do szpitala w Radomsku. Policjanci przeprowadzili badania trzeźwości kierowców – wszyscy byli trzeźwi.

Prawy pas w kierunku Łodzi został wyłączony podczas działań ratowniczych. Aneta Wlazłowska apeluje o ostrożność i odpowiedzialność za siebie i innych użytkowników drogi. Przypomina również, że powinniśmy wsiadać za kierownicę tylko w pełni wypoczęci i z właściwą kondycją psycho-fizyczną. Przy pierwszych oznakach zmęczenia powinniśmy zrobić sobie przerwę.