Droższe bilety MPK w Łodzi

Aż o 30% mogą podrożeć bilety komunikacji miejskiej w Łodzi. Rządzący miastem jak sami mówią, są niestety zmuszeni drastycznie podnieść ceny. Wszystko za sprawą wprowadzonych przepisów związanych z Polskim Ładem. Zmiany podatkowe odbiją się więc nie tylko na przedsiębiorcach oraz pracownikach pod względem otrzymywanych wynagrodzeń, ale również na podniesieniu cen towarów i usług.

Zmiana cennika biletów łódzkiego MPK

Osoby podróżujące komunikacją miejską na pewno nie będą zadowolone, gdy już niedługo będą musiały uiszczać znacznie wyższą opłatę za bilety miejskie. Zmiany mają zostać wprowadzone już niedługo, gdyż na najbliższej Radzie Miejskiej odbędzie się głosowanie. Jeśli wniosek zostanie przegłosowany, to średnio ceny biletów wzrosną aż o około 30%.

Warto dodać, że na terenie miasta Łódź są prowadzone obecnie liczne inwestycje związane z modernizacją tras. Z tego względu władze miasta zadecydowały również o tym, aby podróżniczy, którzy nabywają bilety, mogli na biletach 20-minutowych jeździć aż 40 minut, z kolei na 40 minutowych aż 80 minut. Wydłużenie czasu przejazdu na bilecie w zależności od nominału wynika z tego, że miasto chce w taki sposób zrekompensować mieszkańcom wszystkie utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej.