Poznaliśmy wykonawcę, który wykona remont torów na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi

Przetarg dotyczący modernizacji torów o długości około 800 metrów nieopodal ulicy Przybyszewskiego musiał zostać rozstrzygnięty po raz drugi. Wszystko za sprawą problemów z formalnościami przy przetargu pierwszym. Drugi przetarg, który odbył się po trzech miesiącach od przetargu numer jeden, wygrała ta sama firma.

Przebudowa torowiska przy ulicy Przybyszewskiego w Łodzi

Remont odcinka torów o długości 800 metrów zapowiadany był już od dawna. Należało jednak dopełnić wszelkich formalności przetargowych, aby remont mógł się rozpocząć. I tutaj rozpoczęły się kłopoty, ponieważ pierwszy termin składania ofert zakończył się we wrześniu, a przez długi czas nie wiadomo było, która z firm w końcu będzie odpowiadać za remont.

Pierwszy przetarg wygrała firma z łodzi o nazwie Budomal. Wycena robót przez zwycięsko firmę oszacowana była na kwotę niespełna 40 milionów złotych. Na tym jednak przetarg się nie zakończył, ponieważ ZIM postanowił unieważnić dokonany wybór. Wszystko za sprawą przesłanek o podstawy do wykluczenia względem podmiotów, które udostępniają zasoby wykonawcy głównemu.

Na początku tego roku zadecydowano jednak raz jeszcze rozstrzygnąć przetarg, a jego zwycięzcą ponownie okazała się firma Budomal z Łodzi. Oficjalnie firma zostanie ogłoszona zwycięzcą za jakiś czas, gdyż wybór musi się uprawomocnić. Warto dodać, że wszelkie prace modernizacyjne mają potrwać maksymalnie 18 miesięcy od czasu podpisania umowy na wykonanie inwestycji. Miejmy nadzieje, że prace zostaną ukończone zgodnie z terminem. Podobnie jak miało to miejsce w Świdniku, a więcej o remoncie w tym mieście przeczytamy na stronie www.swidnikinfo.pl.