Dzielnicowy na urlopie zatrzymuje mężczyznę łamiącego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i posiadającego narkotyki

Do zdarzenia doszło, kiedy dzielnicowy w trakcie swojego wolnego czasu zauważył pewnego 30-letniego mężczyznę, próbującego kierować pojazdem mimo sądowego zakazu. W dodatku, na jego osobie znaleziono niewielką ilość marihuany. Dzięki swojemu doświadczeniu i ostrożności, ten funkcjonariusz doprowadził do tego, że delikwent nie ujdzie na sucho od odpowiedzialności za swoje czyny.

W dniu 10 lutego 2024 roku, dzielnicowy służący w łęczyckiej komendzie podczas swojego dnia wolnego od służby, spostrzegł pewnego mężczyznę parkującego swój samochód na parkingu jednego z dyskontów w powiecie łęczyckim. Ten 30-letni kierowca volkswagena miał wydany na siebie zakaz prowadzenia pojazdów, co było policjantowi dobrze znane. Bez wahania podjął decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Kierujący został przekazany na miejsce zainteresowania funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Piątku.

Podczas przeszukania 30-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, policjanci odkryli małą ilość marihuany ukrytą w opakowaniu po papierosach. Mężczyzna już został oskarżony o swoje czyny. Przestępstwo naruszenia sądowego zakazu może skutkować karą pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za posiadanie narkotyków grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Dzielnicowy, poprzez swoją zdecydowaną reakcję, pokazał, że nawet będąc w czasie wolnym od służby, nie jest obojętny na łamanie prawa.