Łódzka policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu na Bałutach

Dwaj nietrzeźwi mężczyźni zostali zatrzymani przez łódzką policję w dzielnicy Retkinia, po tym jak wcześniej tego dnia ukradli samochód z jednej z posesji na Bałutach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, co wiąże się z potencjalną karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, kierujący samochodem miał zakaz prowadzenia pojazdów, a pomimo to prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu, za co grozi mu również do 5 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce 8 lutego 2024 roku. Policjanci z IV Komisariatu Policji w Łodzi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego udali się około 8:30 na ulicę Bratysławską. Dostali zgłoszenie o pojeździe, którego kierowca jest nietrzeźwy. Na miejscu zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód marki Peugeot. W środku auta znajdowali się dwaj mężczyźni, a w powietrzu unosił się intensywny zapach alkoholu. Samochód był pełen butelek z alkoholem. Zarówno 31-letni kierujący, jak i 34-letni pasażer nie potrafili wyjaśnić, dlaczego są w samochodzie i do kogo on należy. Test alkomatem wykazał, że kierowca miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Podczas interwencji do policjantów podszedł zgłaszający incydent. Wyjaśnił, że obserwował jak mężczyźni spożywają alkohol, a następnie podążył za nimi aż do miejsca, gdzie się zatrzymali.

Tymczasem w jednym z komisariatów na Bałutach zgłoszono kradzież samochodu. 75-latka zgłosiła, że około 7:30 wyszła z domu, zostawiając swój samochód przed bramą posesji. Gdy po pół godziny wróciła, pojazd zniknął.

Okazało się, że to właśnie jadący pod wpływem alkoholu mężczyźni poruszali się skradzionym pojazdem. Obaj zostali zatrzymani przez policję.

Podejrzani usłyszeli zarzuty o kradzież samochodu. Grozi im do 5 lat więzienia. Pasażer jest recydywistą, więc może mu grozić surowsza kara. Kierujący usłyszał dodatkowo zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości mimo wydanego wcześniej zakazu, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Bałuty.