Gdzie chodzić na koncerty? – lista najlepszych stadionów i aren w Polsce (w tym Atlas Arena z Łodzi)

Z roku na rok w Polsce odbywa się coraz więcej dużych koncertów.

Zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy chętnie organizują takie przedsięwzięcia na arenach specjalnie do tego przeznaczonych, jednakże bardzo często wykorzystuje się do tego również stadiony. Oto lista miejsc, gdzie warto wybrać się na koncert!

Tauron Arena Kraków

Tauron Arena Kraków to jedna z najczęściej wykorzystywanych hal widowiskowych do organizacji dużych koncertów. Wystąpili tam artyści tacy jak Andrea Bocelli, Depeche Mode, Maroon 5, czy Scorpions. Nie zabrakło również postaci polskiej sceny muzycznej, między innymi Dawida Podsiadły lub zespołu Bajm. Pojemność Tauron Areny podczas koncertów wynosi 22 tysiące widzów, a cały budynek jest dobrze wygłuszony.

PGE Narodowy

Stadion w Warszawie to bezapelacyjnie największy budynek przeznaczony do organizacji widowisk – podczas koncertów mieści aż 73 tysiące widzów! W najbliższym czasie głośnym wydarzeniem, które będzie miało miejsce na PGE Narodowym będzie koncert Harry’ego Stylesa, choć wcześniej stadion został wyprzedany już przez artystów, takich jak Ed Sheeran, Metallica, czy Coldplay.

Pierwszym polskim wydarzeniem tego typu, na które bilety wyprzedały się w całości, był koncert Dawida Podsiadły i Taco Hemingwaya w 2019 roku. Tutaj znajdziesz interesującą relację z koncertu Rammstein na PGE Narodowym w Warszawie.

Atlas Arena Łódź

Równie popularnym miejscem organizacji koncertów w Polsce jest Atlas Arena w Łodzi, gdzie na żywo można było zobaczyć między innymi Shakirę, Justina Biebera, Rammstein, bądź Petera Gabriela. Hala mieści około 14 tysięcy widzów i cechuje się niezwykłą popularnością pośród zagranicznych organizatorów widowisk koncertowych.

Gdzie wybrać się na koncert?

Hal widowiskowych i stadionów, organizujących eventy muzyczne jest w Polsce mnóstwo – znajdują się w każdym większym mieście w Polsce. Stąd też, by odpowiedzieć na pytanie gdzie najlepiej wybrać się na koncert, warto po prostu znaleźć interesujące wydarzenie i cieszyć się świetną zabawą!