Mieszkańcy narzekają na coraz droższe bilety komunikacji miejskiej w Łodzi

W ostatnim czasie opublikowano pewne statystyki na temat cen biletów w największych miastach w Polsce. Okazuje się, że Łódź w takim zestawieniu wypada bardzo słabo i piastuje niezbyt chełpiący tytuł miasta z najdroższymi biletami komunikacji miejskiej.

Ceny biletów komunikacji miejskiej w Łodzi

Już od 1 października osoby korzystające z komunikacji miejskiej na terenie Łodzi muszą przygotować się na to, że za bilet uprawniający do 20-minutowego przejazdu będą musieli zapłacić aż 4,40 zł. Nawet w porównaniu do Warszawy jest to wysoka cena. Otóż w stolicy Polski 20-minutowy przejazd komunikacją miejską będzie kosztować 3,40 zł. Przykładowo w Gdańsku za cenę 4,80 zł można pokonać trasę w czasie 75 minut (jest to najkrótszy bilet możliwy do nabycia w Gdańsku).

Co stoi za wysokimi cenami biletów komunikacji miejskiej w Łodzi?

Urząd miasta w Łodzi zaznacza, że ceny za bilety komunikacji miejskiej w mieście są dyktowane obecnymi warunkami życiowymi i kosztami. Zarówno paliwo, jak i prąd kosztują coraz więcej i przez to wyczerpują się miejskie fundusze rezerwy. Okazuje się, że miastu brakuje około 20 milionów złotych, aby pracownicy MPK otrzymali podwyżki pensji. A brakujące pieniądze mają pochodzić właśnie z biletów. Niestety, ale to właśnie pasażerowie poniosą koszty związane z podwyżkami pensji pracowników MPK. Urzędnicy zaznaczają, że podniesienie cen biletów komunikacji miejskiej było konieczne. Jeśli by tego nie zrobili, to musieliby obciąć ilość kursów, a to również nie jest działanie, które rozwiązałoby problem w sposób optymalny.