Gdzie w Łodzi oddać swój głos? Odszukaj swoje miejsce do głosowania

Przed nami kolejna niedziela wyborcza – 15 października, kiedy to odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Na terenie miasta Łodzi, mieszkańcy będą mogli skorzystać aż z 322 obwodowych komisji wyborczych. Miejsca te będą dostępne dla wyborców w godzinach od 7 rano do 21 wieczorem. Pomimo że władze Łodzi nie zdecydowały się na świadczenie bezpłatnych usług transportowych, osobom niepełnosprawnym zapewnią transport do miejsc, w których będą mogły oddać swój głos.

W nadchodzący weekend, dokładnie 15 października, będziemy decydować o naszych przyszłych reprezentantach w Sejmie i Senacie na czteroletnią kadencję. Warto dodać, że tego samego dnia odbędzie się również referendum.

W dniu wyborów, każdy uprawniony wyborca otrzyma trzy karty do głosowania: jedną zawierającą listę kandydatów ubiegających się o miejsce w Sejmie, drugą z listą kandydatów na senatorów oraz trzecią kartę z zagadnieniami do referendum. Aby głos był ważny, przy nazwisku wybranego kandydata trzeba umieścić znak X. Wszystkie punkty do głosowania na terenie całej Polski będą otwarte od 7:00 do 21:00.