Globalny konkurs curlingu w Łodzi zakończony triumfem włoskiego zespołu, polskie drużyny bliskie zdobycia medali

Włoski Team Ribotta okazał się niepokonany w międzynarodowym turnieju curlingu WCT Łódź Men’s International 2023. Turniej, będący częścią światowego cyklu World Curling Tour, zgromadził 16 wyselekcjonowanych drużyn. Gracze z Korei Południowej, Szwecji, Włoch, Czech, Szwajcarii, Danii i Hiszpanii stanęli do rywalizacji obok pięciu polskich ekip. Team Hertman, występujący z Pawłem Frynią pochodzącym z Łodzi, niemal osiągnął pozycję na podium.

Zawody odbyły się na arenie sportowej przy ulicy Śnieżnej 10 i rozpoczęły się od meczów podzielonych na cztery grupy. Już na tym etapie zespół Telak składający się z graczy POS Łódź zmierzył się z przyszłymi zwycięzcami, jednak przegrał wynikiem 2:8. Po pasjonującej walce przegrali również 6:7 z czeską drużyną, która zajęła pierwsze miejsce w grupie C. Mimo to, łodzianom udało się pokonać szwajcarski Team Wikstones 7:1, co zapewniło im trzecie miejsce w grupie. Mieli jeszcze możliwość walki o Puchar Pocieszenia, ale stracili go na rzecz Koreańczyków po przegranej 5:7. Zaszczyt odbioru tej nagrody przypadł w końcu zawodnikom z Team Wikstones.

Team Hetman zakończył tę fazę zawodów na drugim miejscu, jednak w grupie B musiał uznać wyższość mistrzów Polski z Team Stych (MCC Warszawa). Mimo to, drużyna z Frynią zdobyła dostęp do rundy medalowej i walczyła o brązowy medal, ale musiała uznać wyższość włoskiego Team Renegades (4:5). W meczu finałowym Włosi z Ribotta pokonali Szwedzki Team Nyman 8:2. Tym samym zwycięzcy potwierdzili swoją wysoką formę po wcześniejszym triumfie w Czechach w ramach cyklu World Curling Tour, tuż przed przybyciem do Łodzi.