IMGW ostrzega przed nadchodzącymi upałami w Łodzi

Od samego początku tygodnia w całej Polsce możemy zaobserwować coraz wyższą temperatury. Do dosyć niebezpiecznych wartości wzrośnie temperatura w Łodzi. Co więcej wysokim temperaturom towarzyszyć mogą również burze z gradem. I to właśnie przed takimi niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi ostrzega IMGW. Ostrzeżenie meteorologiczne zostało wydane dla kilku województw w Polsce, w tym właśnie dla województwa łódzkiego.

Wysokie temperatury w Łodzi

W poniedziałek i wtorek mieszkańcy Łodzi mogli zauważyć, że w ciągu dnia temperatura nie spadała poniżej 27 stopni Celsjusza. Takie upały są oczywiście bardzo niebezpieczne. Zarówno dla osób starszych, jak i osób, które przez cały dzień znajdują się na otwartej przestrzeni. Warto więc w tak upalne dni pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Kilka litrów wody mineralnej to minimum, które każdy powinien spożyć. Organizm w takie dni znacznie bardziej się poci i wydala więcej płynów. Stąd też regularne uzupełnianie wody jest obowiązkiem w dni z tak wysoką temperaturą.

Nie tylko upały. Zapowiadane są również burze i grad

O ile w poniedziałek i wtorek mieszkańcy musieli mierzyć się z wysoką temperaturą, o tyle w kolejnych dniach mogą dołączyć wyładowania atmosferyczne oraz opady gradu. Meteorolodzy przewidują również, że temperatura może stale rosnąć. Może osiągnąć wysokość nawet powyżej 30 stopni Celsjusza. I to nie tylko w Łodzi, lecz na terenie całego kraju.

Pamiętajmy więc raz jeszcze o odpowiednim nawodnieniu w dni z tak wysoką temperaturą. Oprócz tego strzeżmy się również przed przebywaniem na otwartej przestrzeni w trakcie ewentualnych burz i opadów gradu.