Powstanie drugi pas na autostradzie z Warszawy do Łodzi? Wydano drugą decyzję środowiskową

Od dłuższego czasu planowane są prace modernizacyjne na jednym z odcinków autostrady A2. Mianowicie ma powstać dodatkowy pas na A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. W tym celu potrzebne były dwie zgody środowiskowe. Jedna od województwa łódzkiego, z kolei druga od województwa mazowieckiego. Województwo łódzkie już wcześniej wydało taką zgodę. Teraz tak samo postąpiły również władze województwa mazowieckiego.

Dodatkowy pas na autostradzie A2

Władze województwa łódzkiego wydały zgodę na budowę drugiego pasa już w czerwcu 2021 roku. Na szczęście teraz z taką zgodą uporały się także władze z Warszawy. Dzięki temu prace nad budową dodatkowego pasa będą mogły ruszyć już wkrótce. Nowy pas na autostradowy ma powstać dokładnie na odcinku drogi od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego aż do węzła Konotopa. Informacje o takiej przebudowie podała GDDKiA.

Kiedy odbędzie się przetarg na budowę drugiego pasa na autostradzie A2?

Obecnie po uzyskaniu zgód środowiskowych, prace stoją na poziomie zapewnienia finansowania. Dopiero w następnym etapie będzie ogłoszony przetarg na realizację omawianej inwestycji. Całość ma odbyć się oczywiście w systemie projektuj i buduj. GDDKiA wstępnie podaje, że przetarg może zostać ogłoszony jeszcze jesienią 2021 roku. Z kolei prace mają rozpocząć się na jesień 2023 r. Wstępnie zakończenie prac modernizacji dodatkowego pasa ruchu przewidziano na przełom 2025/2026 r.

Finalnie autostrada A2 na odcinku od węzła Konotopa do węzła Pruszków ma składać się z aż czterech pasów ruchu na każdej jezdni. W dalszej części autostrady aż do węzła Łódź Północ mają być po trzy pasy ruchu.