Incydent na ulicy Limanowskiego: dwie osoby naruszyły przepisy ruchu drogowego

Na jednej z łódzkich arterii, ulicy Limanowskiego, doszło do sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie. Kierowca jednego z pojazdów nagrał moment, kiedy dwie osoby, mimo zapalonego czerwonego światła na przejściu dla pieszych, decydują się na bieg przez jezdnię. Z nagrania wynika, że prawdopodobnie próbowali zdążyć na zbliżający się tramwaj. Policja potwierdziła, że mamy do czynienia z wykroczeniem i apeluje o większą ostrożność oraz wykorzystanie zdrowego rozsądku podczas poruszania się po drogach.

Wszystko zdarzyło się 18 sierpnia, na wspomnianej już ulicy Limanowskiego w Łodzi. Filmik dokumentujący to niebezpieczne zachowanie opublikował portal Stop. Nagranie ukazuje tramwaj jadący prawym pasem, który właśnie zbliża się do przystanku. Nieco później zaobserwować można dwie osoby, które mimo zapalonego czerwonego światła na przejściu dla pieszych, decydują się na jego przekroczenie. Zaskoczony kierowca samochodu, będąc świadkiem tej sytuacji, używa klaksonu.

Komenda Miejska Policji w Łodzi skomentowała ten incydent. Młodszy aspirant Jadwiga Czyż z łódzkiego wydziału ruchu drogowego potwierdziła po obejrzeniu nagrania, że doszło do wykroczenia. Chodzi tu o niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej wyświetlającej czerwone światło. Za takie zachowanie grozi grzywna w wysokości 200 złotych – informuje policjantka. Dodaje również, że gdyby takie nieodpowiedzialne postępowanie doprowadziło do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kara może wzrosnąć nawet do pięciu tysięcy złotych.