Interwencja strażacka na remontowanej ulicy Piłsudskiego w Radomsku – pomoc techniczna z Łodzi

Na pograniczu wtorku i środy doszło do niecodziennego incydentu na ulicy Piłsudskiego w Radomsku. Droga ta jest obecnie w trakcie gruntownej przebudowy realizowanej od kilku tygodni, obejmującej m.in. wymianę asfaltu oraz kanalizacji. Dlatego dostęp do niej mają wyłącznie mieszkańcy, osoby pracujące w znajdujących się tam lokalach, a także służby ratunkowe.

Podczas nocnej interwencji strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Radomsku doświadczyli na własnej skórze, jak duże problemy może przysporzyć poruszanie się po takiej budowie. Tym razem ich pojazd ugrzązł na tej właśnie drodze.

– Około godziny 2.45 straż pożarna została skierowana do akcji. W trakcie przejazdu ulicą Piłsudskiego prawe przednie koło wozu oznaczonych znakami strażackimi utknęło. W obliczu trudności z wydobyciem pojazdu z opresji, konieczne było wezwanie wsparcia w postaci Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z Łodzi. Dzięki ich interwencji udało się uwolnić samochód. Szczęśliwie, doznane przez pojazd uszkodzenia ograniczyły się tylko do błotnika i nie uniemożliwiły jego dalszego użytkowania.