Jak korzystać z bitomatów na terenie Łodzi?

Na terenie Łodzi pojawiło się 107 nowych bitomatów. Mowa o urządzeniach sieci SkyCash, które umożliwiają skorzystanie z usługi ATM Egera. Dzięki tej usłudze można błyskawicznie wymienić bitcoina na złotówki. Pojawienie się tak wielu bitomatów w krótkim czasie to dobra informacja dla każdego łodzianina, który jest zainteresowany kryptowalutami. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule opisujemy, jak skorzystać z takich urządzeń. 

Jak wymienić bitcoina na złotówki w Łodzi? 

W pierwszym kroku należy wejść na stronę atm.egera.com. Następnie w odpowiednie pole należy wpisać imię i nazwisko, numer telefonu oraz kwotę do wypłaty (w PLN). Następnie pozostaje zatwierdzenie regulaminu i kliknięcie przycisku „potwierdź numer telefonu”. W efekcie generuje się unikatowy adres bitcoin, na który wystarczy wpłacić środki. Można to zrobić skanując kod QR lub po prostu kopiując adres portfela. Po udanym przesłaniu środków (dokładnie po otrzymaniu tak zwanych dwóch potwierdzeń) wpłata zostanie zaksięgowana i na podany numer telefonu przyjdzie kod SMS, dzięki któremu można wypłacić środki w bitomacie. Zwykle od momentu wykonania przelewu do momentu otrzymania kodu SMS nie mija więcej niż 10-15 minut.

Co istotne kod jest ważny przez 72 godziny, w związku z czym po otrzymaniu kodu jest całkiem sporo czasu by udać się pod bitomat. Co ważne, nie trzeba deklarować, z którego bitomatu będzie wykonana wymiana, dzięki czemu można wybrać dowolny bitomat obsługujący usługę ATM Egera. Listę dostępnych bitomatów tego typu na terenie Łodzi można znaleźć tutaj: atm.egera.com/lodz

Jakie są korzyści wynikające ze skorzystania z bitomatów? 

Jedną z zalet bitomatów są rozsądne prowizje, które wynoszą kilka procent. W przypadku ATM Egera Łódź jest to 5% od wartości kwoty oraz 10 złoty opłaty stałej (stan na sierpień 2022, dokładne kwoty prowizji najlepiej sprawdzać na bieżąco na stronie ATM Egera). Nie da się też ukryć, że wypłata gotówki z bitomatu pozwala uniknąć powiązania transakcji z rachunkiem bankowym, gdyż transakcje są realizowane jako wymiana okazjonalna, dzięki czemu można wymienić do 4 500 złotych bez weryfikacji tożsamości.

Nowe łódzkie bitomaty są niemałą rewolucją, gdyż dotychczas w mieście znajdowało się zaledwie 8 urządzeń, które zazwyczaj zlokalizowane były w bardziej zatłoczonych miejscach, jakimi są dworce czy galerie handlowe. Bardziej zróżnicowana lokalizacja bitomatów Egery oznacza nie tylko lepszą dostępność dla użytkowników, ale także możliwość skorzystania z urządzeń w dowolnych godzinach – także nocnych, ponieważ nowe urządzenia nie są ograniczone godzinami funkcjonowania obiektów w których dotychczasowe bitomaty się znajdowały.