Kibice uzbierali milion złotych dla Widzewa

Takich kibiców chciałby mieć każdy klub. Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy uzbierała dla Akademii Widzewa milion złotych. Pieniądze pokryją wszelkie koszta związane z młodzieżową piłką nożną. Wpłacić pieniądze mógł każdy. Warunek był prosty, musiały być trzy wpłaty w miesiącu. Za zbiórki odpowiada OSK „Tylko Widzew”.

Kibice dla Widzewa

Inicjatywa działa od siedmiu lat. Wielu kibiców chciało pomóc swojemu klubowi, który zmagał się z wieloma problemami, spowodowanymi brakiem pieniędzmi. Obecnie kibice głównie starają się wspierać finansowo grającą w klubie młodzież i ich rozwój. Obecnie łączna suma wpłat wynosi 160 222,18 złotych. Wszystkie pieniądze są przekazywane klubowi, obecnie na wydatki związane z Akademią Widzewa.

Rozwój Akademii przyszłością klubu

Tylko ósmego października kibice przelali na konto Akademii Rozwoju jednorazowo prawie dwadzieścia trzy tysiące złotych. Wszystko po to, aby młodzi piłkarze mieli zapewnione wszystkie potrzebne narzędzia, do trenowania i rozwijania swoich umiejętności. Efekty widać na boisku, gdzie młodzi zawodnicy, zachwycają z meczu na mecz.

Nie chcieli czekać, postanowili działać

Wiedząc, jakie są potrzeby klubu po konsultacjach z władzami, nie chcieli czekać na cud lub dofinansowania z zewnątrz, które mogły nigdy nie nadejść lub być niewystarczające. Mając na uwadze dobro klubu, stworzyli inicjatywę, która pozwala na systematyczne zasilanie konta klubu i zaspokajanie podstawowych potrzeb. Miłośnicy lokalnego futbolu, czują, że odbudowa Widzewa to ich obowiązek i chcą w tym uczestniczyć. W skład fundacji wchodzi również zespół fachowców, również kibiców, którzy stale bezpośrednio współpracują z klubem.