Kierowca miejskiego autobusu w Łodzi zasłabł i doprowadził do wypadku

W piątek 3 września około godziny 10:20 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w Łodzi. Na ulicy Rzgowskiej autobus miejski uderzył w drogowy znak, maszt, a następnie w zaparkowanie nieopodal samochody. Okazało się, że kierowca samochodu stracił panowanie nad pojazdem na skutek zasłabnięcia.

Zasłabnięcie i utrata kontroli nad pojazdem

Kierowcą autobusu miejskiego, który zatrzymał się na zaparkowanych przy drodze samochodach był 56-letni kierowca. Pojazd kierowany przez mężczyznę poruszał się w kierunku centrum, jednak w pewnym momencie z początkowo nieznanych przyczyn zjechał na bok, uderzył w znak drogowy oraz maszt, a na końcu zatrzymał się na zaparkowanych tuż obok samochodach przy ulicy Rzgowskiej w Łodzi.


Cała sytuacja związana z tym zdarzeniem drogowym została zarejestrowana przez kamery monitoringu. W sieci krążą już nagrania z tego zdarzenia. Na nagraniu wyraźnie widać cały przebieg zdarzenia, a także to, że samochód porusza się w nietypowy dla siebie sposób.

56-latek został przetransportowany do szpitala

Na miejscu pojawiły się zarówno funkcjonariusze, jak i ratownicy pogotowia. Mężczyzna został opatrzony przez ratowników oraz przetransportowany do szpitala. Z kolei policjanci starają się wyjaśnić dokładne okoliczności całego zdarzenia, które miało miejsce w piątek 3 września przy ulicy Rzgowskiej w Łodzi.