Oficjalnie rozpoczęły się Igrzyska Wolności w Łodzi

W piątek 10 września rozpoczęły się Igrzyska Wolności pod hasłem „Nowa umowa społeczna”, które organizowane są w Łodzi. Tegoroczne wydarzenie to już ósma edycja tego wydarzenia. Organizatorzy wydarzenia zaznaczają, że tematem przewodnim będą zagadnienia związane z największymi wyzwaniami, które wyrastają przed zachodnią społecznością.

Na wydarzeniu poruszone zostanie sporo ważnych tematów

Wydarzenie organizowane w Łodzi jakim jest Igrzyska Wolności to niewątpliwie okazja do poznania poglądów najważniejszych osób w Polsce. A będzie czego posłuchać, ponieważ na wydarzeniu poruszone ma zostać nawet 80 tematów. Oczywiście będą one odpowiednio podzielone i posegregowane, aby dyskusja toczyła się w płynnym tempie. Do najważniejszych tematów na pewno można zaliczyć zmiany klimatyczne na świecie, czy też ochrona przyrody. Oprócz tego poruszone zostaną tematy kulturowe oraz te związane z edukacją obywatelską.

Ważne osobistości pojawią się na wydarzeniu w Łodzi

Organizowane w tym roku w Łodzi Igrzyska Wolności przyciągną wielu znanych osobistości. Swoje zdanie w najważniejszych tematach podczas dyskusji wygłaszać będą m.in. Szymon Hołownia, Dorota Kotas, czy też Rafał Trzaskowski. Oprócz tego pojawią się także Manuela Gretkowska, Małgorzata Halber, Andrzej Stasiuk oraz Radek Rak. Jako ciekawostkę możemy podać informacje na temat obecności kolejnego gościa, którym niespodziewanie będzie Jagoda Grądecka, która jak wiadomo nie tak dawno przybyła do Polski z Afganistanu. Poruszy ona tematy związane m.in. z sytuacją kobiet w Afganistanie.

Oglądaj Igrzyska wolności także przez internet

W tym organizatorzy zapewnili wszystkim chętnym możliwość oglądania transmisji z Igrzysk Wolności online. Transmisja z wydarzeń, które odbędą się w łódzkim EC1 będzie dostępna zarówno na popularnym portalu społecznościowym Facebook, jak i na stronie internetowej. Dodajmy, że w zeszłym roku materiały z wydarzenia także były udostępnione internautom. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem, nawet pomimo tego, że poruszano w nich dosyć trudne tematy. Mimo to oglądalność materiałów z ubiegłorocznego wydarzenia sięgała około 800 tysięcy osób tylko w ciągu jednego tygodnia.