Kobieta w wózku inwalidzkim spadła na jezdnię. Władze drogowe Łodzi przepraszają i obiecują naprawę nawierzchni

W Łodzi na ulicy Inżynierskiej miała miejsce niefortunna sytuacja, która zakończyła się upadkiem kobiety z wózka inwalidzkiego. Wszystko zaczęło się od dziury na przejściu dla pieszych. Władze drogowe miasta przeprosiły za ten incydent i obiecały szybką naprawę problematycznego odcinka nawierzchni.

Do tego nieszczęśliwego incydentu doszło 27 sierpnia, na jednym z łódzkich przejść dla pieszych, znajdującym się na ulicy Inżynierskiej. Grupa „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie” udostępniła film, który został nakręcony przez jednego z kierowców. Na nagraniu widać dwa osoby, które pomagają kobiecie poruszać się w wózku inwalidzkim. Ten wjechał w dziurę położoną na przejściu dla pieszych, co doprowadziło do upadku kobiety na jezdnię. Od razu została ona podniesiona przez osoby towarzyszące, a także przez kierowcę samochodu, który zarejestrował całe zdarzenie.

O reakcję na opisane wydarzenie poprosiliśmy rzecznika Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Tomasz Andrzejewski, przedstawiciel łódzkiego ZDiT, wyraził swoje ubolewanie z powodu zaistniałego incydentu i przekazał przeprosiny ze strony Zarządu. Powiedział również, że zostały już podjęte działania mające na celu naprawę uszkodzonej nawierzchni. Dodał, że wszelkie zgłoszenia dotyczące nierówności czy ubytków są niezwłocznie przekazywane do naprawy. W tym roku, oprócz usuwania wszelkich ubytków, wykonano częściowe remonty przy czym wymieniono nawierzchnię aż w 110 miejscach. W ich wyniku ułożono łącznie 15 tysięcy metrów kwadratowych nowego asfaltu.