Senior potrącony przez pociąg na torach w Łodzi: opóźnienia w ruchu kolejowym

Na łódzkim odcinku sieci kolejowej miało miejsce tragiczne zdarzenie – 70-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający pociąg Intercity. Poszkodowany, pomimo zaistniałej sytuacji, przeżył i został natychmiastowo przekazany pod opiekę służb ratowniczych. Z powodu tego incydentu, ruch pociągów odjeżdżających z Łodzi doznał pewnych opóźnień.

Jak podaje Dziennik Łódzki, dramat rozegrał się w sobotę 6 września, około godziny 6:30 rano, przy ulicy Nowogrodzkiej w Łodzi. Pociąg InterCity o nazwie „Łodzianin”, kursujący na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Gdańska, uderzył w starszego mężczyznę. Według nieoficjalnych informacji, 70-latek niespodziewanie wtargnął na tory.

Ratownicy medyczni natychmiast udzielili pomocy poszkodowanemu na miejscu zdarzenia. Na szczęście, jak się okazało, senior nie doznał poważniejszych obrażeń. Mężczyzna był świadomy, gdy przybyła straż pożarna – wyjaśnił młodszy brygadier Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Na miejscu pracowały trzy jednostki straży pożarnej.

Serwis informacyjny TVP Info sugeruje, że poszkodowany najprawdopodobniej próbował przejść na drugą stronę torowiska, ale potknął się i wpadł na szyny tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Niestety, ten wypadek wpłynął na punktualność kolejowego ruchu między Łodzią a Warszawą. Zarząd spółki PKP Intercity poinformował o możliwych opóźnieniach na tej trasie. Dodatkowo, pasażerowie „Łodzianina” musieli opuścić skład, gdyż z powodu zaistniałej sytuacji pociąg nie mógł kontynuować swojej podróży.