Łódzkie Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii w Łodzi to jedna z ciekawszych placówek dla tych osób, które interesują się sztuką filmową. Jest to również jeden z najważniejszych punktów w programie niemal każdej wycieczki po Łodzi oraz miejsce, w którym każdy może spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Z jakich względów warto mu poświęcić swój czas?

Zwiedzanie łódzkiego Muzeum Kinematografii

Od lat wiele osób co roku odwiedza Muzeum Kinematografii w Łodzi. Mało kto wie, ale warto je zwiedzić m.in. z powodu siedziby, w której mieści się ten obiekt. Placówka mieści się w zabytkowej rezydencji Karola Scheiblera. Jak zatem można się domyśleć, podczas jej zwiedzania można nie tylko nacieszyć się ciekawą wystawą na temat filmu, ale i zapoznać z pięknymi wnętrzami.

Można też zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat Łodzi jako miasta filmowców oraz mieszczącej się tutaj Wytwórni Filmów Fabularnych. Historia kinematografii została w tym miejscu przedstawiona w ciekawy sposób, a wśród umieszczonych tu eksponatów znalazło się miejsce i na kolekcję plakatów filmowych, i na eksponaty związane ze scenografią. Nie brak tu również takich atrakcji, jak oryginalny fotoplastykon z XIX wieku czy sala kinowa, w której organizowane są pokazy filmowe.