Kreatywne inwestycje ożywiają okolice ulicy Włókienniczej

Wkrótce zrewitalizowane przez władze miejskie nieruchomości położone przy ulicy Włókienniczej staną się siedzibami dwóch nowych przedsiębiorstw działających w sektorze kreatywnym.

Muzeum prezentujące kolekcję mundurów policyjnych z różnych zakątków świata rozpocznie swoją działalność pod adresem ul. Włókienniczej 5. Otwarcie tej niecodziennej placówki, planowane na drugą połowę września, będzie poprzedzone paradą na pobliskiej ulicy Piotrkowskiej.

Natomiast już na początku września, pod numerem 6, swoje drzwi otworzy pracownia specjalizująca się w produkcji odzieży z materiałów pochodzących z recyklingu.

Do tych dwóch pionierskich projektów będą dołączać kolejne. Planowane jest otwarcie studia tanecznego, tkalni dywanów, a także kawiarni inspirowanej stylem szwedzkim oraz restauracji oferującej szeroki wybór win. Dzięki tym inwestycjom, rejon ulic Włókienniczej i Wschodniej powinien stopniowo nabierać życia, stając się atrakcją zarówno dla mieszkańców Łodzi jak i przybywających tu turystów.