Linia tramwajowa 43 odnowiona i znów w ruchu – Łódź-Konstantynów Łódzki

Dzięki odnowieniu linii, tramwaj może teraz poruszać się zdecydowanie szybciej. Całą trasę linii 43 od skrzyżowania ulic Legionów i Włókniarzy w Łodzi aż do placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim można przejechać teraz w zaledwie 23 minuty, bez zbędnych zatorów i w komforcie. Tramwaje jeżdżą co kwadrans. Na trasie dostępne są także wagony niskopodłogowe. Od 1 lipca zmieniono również połączenie do Lutomierska – teraz dociera tam linia 94 z Retkini.

Wielu mieszkańców zjawiło się na inaugurację trasy, aby symbolicznym pierwszym kursem odbyć podróż do Konstantynowa Łódzkiego. Dla „wczesnych ptaszków” przygotowano drobne upominki i przewodniki. Podczas jazdy pasażerowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii Konstantynowa Łódzkiego i ciekawych miejscach w Łodzi znajdujących się przy trasie, takich jak park na Zdrowiu, Aquapark Fala, Orientarium Zoo Łódź, Ogród Botaniczny w Łodzi czy Zajezdnia Muzealna Brus.

Nadal dostępna jest opcja wieczornej podróży tramwajem linii 43 do Konstantynowa Łódzkiego i z powrotem do Łodzi z przewodnikiem. Odjazd planowany jest z przystanku Legionów – Włókniarzy o 23:03, a powrót z Konstantynowa Łódzkiego do Łodzi o godzinie 23:49.

Projekt pn. „Kompleksowa modernizacja linii tramwajowej w ul. Konstantynowskiej na odcinku od pętli tramwajowej „Zdrowie” do granic miasta wraz z infrastrukturą towarzyszącą” został zrealizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.01-10-0002/21-00, podpisanej 27 października 2021 roku. Projekt ten jest częścią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt uzyskał współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.