Trwa sezonowe odnawianie torów tramwajowych na ulicach Aleksandrowskiej i Pabianickiej

Modernizacja torowisk tramwajowych na ulicach Aleksandrowskiej i Pabianickiej w Łodzi jest w pełnym toku. Prace planowane są podczas letniego okresu urlopowego, kiedy to ruch na drogach jest mniej intensywny, co pozwala ograniczyć niedogodności dla kierowców, choć całościowo uniknąć ich nie da się.

Na Teofilowie przeprowadzane są prace remontowe na końcowych odcinkach torów tramwajowych przy stacji Łódź Żabieniec oraz na ulicy Szczecińskiej. To wiąże się z tym, że przez okres wakacyjny tramwaje nie będą jeździły ulicami Limanowskiego, Aleksandrowską i aleją Włókniarzy. W zamian za to wprowadzone zostały dwie linie zastępcze: Z2, która kursuje z Teofilowa do Bałuckiego Rynku, oraz Z8 prowadząca na dworzec Łódź Kaliska. Istnieje także możliwość korzystania z pociągów komunikacji miejskiej, na przykład z Żabieńca do Kaliskiego, skąd można przesiąść się do tramwaju jadącego wzdłuż trasy W-Z. W Łodzi bilet na pociągi MPK jest honorowany jako bilet zwykły.

Prócz tego, modernizacji ulega torowisko na ulicy Pabianickiej w rejonie ronda Lotników Lwowskich, które zostało częściowo zamknięte. Ruch pojazdów został przekierowany na alternatywne trasy, np. Trasa Górna i ulica Bednarska to drogi łączące centrum miasta z Chojnami. Autobusy i tramwaje miejskie również omijają obszar prac remontowych. Trasa linii 11 została skrócona i nie dociera do sklepu IKEA. Natomiast do popularnej sieci meblowej można dojechać korzystając z linii 15, 16 i 41, które jeżdżą ulicami Paderewskiego, Politechniki i Pabianicką. Komunikacja pomiędzy rondem a „Górniakiem” jest zapewniona poprzez zmienione trasy autobusowych linii 52, 57, 69 i 72.

Z powodu przeprowadzanych prac remontowych, trasy wielu linii tramwajowych i autobusowych uległy zmianom. Dotyczy to linii numer: 2, 5, 8, 11, 16, 19, 41 i 63.